Avaleht > Külastajale > Näituste arhiiv 2012
EKSPERIMENTA!

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal EKSPERIMENTA! Lõuna-Korea ja Kanada ekspositsioonid

Maarjamäe lossis
27. aprill-14. juuni 2011
Avatud K-P 10-17

27. aprillil avati Tallinna Lauluväljakul koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! See on suurim ja innovaatilisim Eestis aset leidev noorte kaasaegse kunsti sündmus, mis kaasab enam kui 800 noort 13 riigist. Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 raames esimest korda toimuv Eksperimenta! esitab koolinoortele väljakutse esitleda oma loomingut professionaalse kunstimaailma mängureeglite alusel rahvusvahelisel triennaalil. Triennaali enam kui 2000 m2 pinnal paiknevates ekspositsioonides on esindatud Lõuna-Korea, Kanada, Islandi, Türgi, Iirimaa, Portugali, Sloveenia, Eesti, Läti, Venemaa, Soome, Saksamaa ja Leedu autorite tööd.

Maarjamäe lossis on avatud Kanada ja Lõuna-Korea noorte kunsti ekspositsioonid.

"Eksperimenta! on loovuse ja nutikate ideede kasvulava, omamoodi vabamõtlemise tsoon. Näituse korraldamisega soovime suunata noori nägema nii igapäevastes kui globaalsetes probleemides inspireerivaid väljakutseid, mis vallandavad loova mõtlemise ja lahenduste otsimise voo. Triennaal pakub noortele võimaluse astuda ümbritseva eluga dialoogi ja muuta oma mõtted nähtavaks. Visuaalsete kunstidega tegelevatel noortel on eelprofessionaalsel tasemel selleks vähe võimalusi - lauljatel ja muusikutel on kontsertesinemised ja -reisid, noortel näitlejatel etendused. Kunstinoortel on aga tunduvalt vähem võimalusi oma loomingut esitleda ja tagasisidet saada. Eksperimenta! alustab Euroopa kultuuripealinna aastal Tallinnas ambitsiooniga kujuneda suurimaks koolinoorte kaasaegse kunsti sündmuseks maailmas," sõnas triennaali direktor Annely Köster.

2011. aasta triennaali teema on "Ruum/ Space", mis hõlmab nii füüsilist kui vaimset ruumi, jättes iga riigi kuraatorile vabad käed oma lähenemiseks ja tööde valikuks. Eksperimenta! Eesti ekspositsiooni kuraator on Mari Kartau. Tallinna Lauluväljaku kolme korrust katvates näitusesaalides, õuealal ja Maarjamäe lossis on väljas enam kui 400 kunstitööd väga erinevates kaasaegse kunsti meediumites: videoinstallatsioonid, fototööd, maalid, joonistused ja skulptuurid, ruumiinstallatsioonid ja väliobjektid, mida külastajad saavad tajuda kõigi meeltega - nuusutada, katsuda, minna kunstitöö sisse, kuulata, vaadata. Igal külastajal on võimalik jätta näitusele ka oma jälg - luua teda kõnetanud tööle oma tõlgendus ja see töö alla seinale kinnitada või mõtestada töid lahti läbi joonistuste ja ning kleepida joonistus näitusealal selleks üles seatud seinale. Lauluväljaku esimesel korrusel on triennaali ajal avatud ka merevaatega kohvik, kus saab nautida värskest kodumaisest toorainest kergeid eineid ning suviseid kokteile.

Triennaal jääb Tallinna Lauluväljakul ja Maarjamäe lossis avatuks 14. juunini. Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss on lahti kolmapäevast pühapäevani kell 10-17. Suletud esmaspäeviti-teisipäeviti ja riiklikel pühadel.

Infot avamisaegade ja ekspositsioonide kohta leiab:

www.eksperimenta.net

Eksperimenta! sponsorid ja koostööpartnerid on Sihtasutus Tallinn 2011, Hasartmängumaksu nõukogu, Euronics, Avision, FILA s.p.a, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, British Council, Tiigrihüppe SA, Canson, Meedius, Jazzkaar, Balti Filmi- ja Meediakool, Vunder, Forum Cinemas, Katusekino, Kino Sõprus, EMT, Selver, Port Artur, Tartu Kaubamaja, Viru Keskus, Ugala Teater ja Munitsipaalpolitseiamet.

Kontakt:

Kerli Kehman, Eksperimenta! kommunikatsioonijuht

+372 52 04 541, See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

www.eksperimenta.net

  • Eesti Ajaloomuuseum
  • Maarjamäe loss
  • Pirita tee 56
  • Tallinn 10127