Avaleht > Külastajale > Näituste arhiiv 2012
PÜHA.SÜGIS

PÜHA.SÜGIS

Maarjamäe lossis
13.november2010 - 27. märts 2011
avatud K-P kell 10-17

Alates laupäevast 13. novembrist on Maarjamäe lossis avatud Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi fotonäitus "PÜHA.SÜGIS" Veiko Õunpuu filmide "Sügisball" ja "Püha Tõnu kiusamine" võtteperioodist. Näitusel on eksponeeritud fotograafide Andres Haabu, Gabriela Liivamägi, Kaarel Nurga ja Vahur Puigi pildid.

Filmimuuseumi algatusel kokkupandud näitusel on fotodele jäädvustatud salapäraseid hetki võtteperioodist kui kaamera parasjagu ei filminud ja näitlejad valmistusid järgmiseks stseeniks või jäid kaadrisse hoopis filmitegijad ise. Fotonäitus toob nähtavale kaadritaguse maailma ja "seisundid", mis filmi tehes näitlejaid ja kogu võttegruppi paratamatult tabasid.

"Sügisballi" võtteperiood kestis 2006. aasta oktoobrist novembri lõpuni. Mängufilmi "Püha Tõnu kiusamine" filmiti aprillist novembri lõpuni 2008.

Mängufilmi "Sügisball" võib pidada läbi aegade edukaimaks Eesti filmiks maailmas, olles võitnud Veneetsia filmifestivalil "Orizzonti" võistlusprogrammi peapreemia ja veel mitmeid teisi auhindu maailma filmifestivalidel. "Püha Tõnu kiusamine" jõudis Ameerika Ühendriikidesse maineka sõltumatute filmide festivali Sundance programmi. "Püha Tõnu kiusamine" kandideerib Euroopa Filmiakadeemia auhinnale 2010 kunstnikutöö kategoorias (Markku Pätilä ja Jaagup Roomet).

Loe lähemalt filmide kohta: http://www.sygisball.ee

http://www.thetemptationofsttony.com

Näituse meeskond: Anari Koppel, Vahur Puik, Tiina Vint

Kujundaja: Hanna Tiidus

Teostus: IN Print

Näitus sai teoks Eesti Kultuurkapitali toel.

Täname Katrin Kissat (Homeless Bob Productions), Eesti Rahvusringhäälingut, Valio Eesti ASi, AS Maag Gruppi ja ASi Avallone.

Näitus "PÜHA.SÜGIS" on avatud Eesti Ajaloomuuseumis Maarjamäe lossis 13. november 2010 - 27. märts 2011.
Muuseum on lahti K-P kell 10-17.

2006. aasta sügisel asutatud Filmimuuseum on kujunemisjärgus muuseum, mille kogudes on kostüüme, rekvisiite, Eesti filmiajalugu puudutavaid fotosid, käsikirju, dokumente, meeneid, trükiseid ja kinotehnikat; suurim hulk materjali puudutab legendaarset filmistuudiot Tallinnfilm. Lisaks kogumisele ja säilitamisele tutvustame Eesti filmikunsti erinevate näituste ja üritustega.

Lähem info näituse kohta:
Tiina Vint, näituste osakonna juhataja

tel: 6228607, tiina.vint(at)ajaloomuuseum.ee

Galerii

Pildi pealkiri
02_SB_Andres_Haabu_web
03_PTK_Vahur_Puik_web
04_SB_Andres_Haabu_web
05_PTK_Kaarel_Nurk_web
06_SB_Kaarel_Nurk_web
07_PTK_Gabriela_Liivamagi_web
08_PTK_Gabriela_Liivamagi_web
09_SB_Andres_Haabu_web
10_PTK_Vahur_Puik_web
11_PTK_Gabriela_Liivamagi_web
12_SB_Kaarel_Nurk_web
13_PTK_Vahur_Puik_web
uus_TRYKKIpyha

Eesti Ajaloomuuseum

  • Maarjamäe loss
  • Pirita tee 56
  • 10127 Tallinn
  • Avatud K-P 10-17
  • Bussid nr 1A, 5, 8, 34 A, 38. Maarjamäe peatus