Avaleht > Kogude uudised > EESTI AJALOOMUUSEUM KOGUB VABARIIGI AASTAPÄEVA VASTUVÕTUL OSALENUTE RÕIVAID
EESTI AJALOOMUUSEUM KOGUB VABARIIGI AASTAPÄEVA VASTUVÕTUL OSALENUTE RÕIVAID

Eesti Ajaloomuuseumi täiendab pidevalt moekollektsiooni, keskendudes sedapuhku riiklikule tähtsündmusele - Eesti Vabariigi aastapäevale.

ingrid rtli kleit 2 suurEesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogus säilitatakse üle 6000 väärtusliku tekstiilieseme, mis kajastavad Eesti rõiva- ja tekstiiliajalugu alates 17. sajandist. Tekstiilikogu üheks osaks on ka kollektsioon rõivastest, mida on kantud Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud Vabariigi Presidendi vastuvõttudel. Näiteks kuuluvad kollektsiooni presidendiproua Ingrid Rüütli ja Kunstiakadeemia rektori Signe Kivi kleidid.

Eesti Ajaloomuuseum soovib oma kollektsiooni täiendada ja palub kõiki, kes on Vabariigi aastapäeva vastuvõtul kutsutu või saatjana osalenud, tooma oma rõivaid muuseumile. See võimaldab säilitada ühte värvikat osakest Eesti moedisaini ajaloost ja aitab kaasa Eesti riigi ühe rõõmsama ja olulisema sündmuse jäädvustamisele. Eelkõige on oodatud Eesti moedisainerite poolt loodud kleidid ja ülikonnad, aga ka teised põneva looga rõivad ning sinna juurde kuuluvad aksessuaarid.

Kui Teie riidekapis seisab üleskutsele vastav rõivaese, siis palun võtke ühendust Eesti Ajaloomuuseumi peavarahoidja Sirje Palloga allpool toodud kontaktandmetel.

Fotol olevat kleiti kandis President Arnold Rüütli abikaasa Ingrid Rüütel Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul ja riigivisiitidel aastatel 2002-2005. Kleidi autor on moekunstnik Kai Saar. Eesti Ajaloomuuseumi kogu (AM 37790 TE 446). Vaata ka esindusfotot presidendipaarist SIIT!

Sirje Pallo
Peavarahoidja