Avaleht > Kogude uudised > RIIGIKANTSELEI ANDIS AJALOOMUUSEUMILE ÜLE EUROOPA LIIDU TEABEMATERJALIDE KOGU
RIIGIKANTSELEI ANDIS AJALOOMUUSEUMILE ÜLE EUROOPA LIIDU TEABEMATERJALIDE KOGU

Riigikantselei kaasabil täienesid Eesti Ajaloomuuseumi kogud Euroopa Liiduga liitumise ja eurole üleminekuga seotud teabematerjalidega. 

Laupäeval, 14. septembril 2013 möödub juba 10 aastat Eesti Euroopa Liiduga liitumise rahvahääletusest. Järgmise aasta kevadel saame tähistada Euroopa Liidu ja NATO-ga liitumise 10. aastapäeva. Nende tähtpäevadega seoses annab valitsuse kommunikatsioonibüroo Eesti Ajaloomuuseumile üle Euroopa Liiduga liitumise ja eurole üleminekuga seotud teabematerjalide kogu. Kollektsiooni kuuluvad mitmesugused infolehed, brošüürid, meened, plakatid ja teised teavituskampaaniate läbiviimisega seotud esemed – kokku ligi 270 trükist ja eset. Valdav osa üleantavast materjalist on aastatel 1998 - 2004 koostatud ja valminud toona Riigikantselei üksusena tegutsenud Euroopa Liidu infosekretariaadis (ELIS), ELIS-e tellimusel või ELIS-e rahastatud projektide raames.

Eesti Ajaloomuuseumile üle antud teabematerjalide kogu on tänuväärne uurimismaterjal lähiajaloolastele ning aitab muuseumil täita oma rolli Eesti omariikluse ajalooga seotud ainese kogumisel, uurimisel ning säilitamisel.

Teabematerjalide kogu on pärast digiteerimist uurijatele kättesaadav Eesti muuseumide infoportaalis MuIS ja Eesti Ajaloomuuseumi digiteegis.

Eesti Ajaloomuuseum tänab Riigikantseleid!

Täpsem info:
Sirje Pallo
Eesti Ajaloomuuseumi peavarahoidja
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 613

riigikantselei el teabematerjalid