Avaleht > Kogude uudised > EESTI AJALOOMUUSEUM SAI KINGITUSE!
EESTI AJALOOMUUSEUM SAI KINGITUSE!
Diplomaadi, välisministri, riigivanema ja professor Ants Piibu 70. surma-aastapäeval, 1. oktoobril 2012 kell 14, annab Tartu Rotary Klubi Eesti Ajaloomuuseumile üle hinnalise kingituse – Eesti esimese välisesindaja välispassi.

 

 

Eesti Vabariigi saadiku ja esindaja Ants Piibu (1884-1942) välispass oli käibel vaid aastatel 1919–1920, kuid sisaldab kümneid viisasid pääsuks erinevatesse välisriikidesse või läbisõiduks nendest. Välisminister Jaan Poska kirjutas dokumendi välja 18. juunil 1919. aastal Pariisis. Toonase noore vabariigi välisesindaja Ants Piip on aastatel 1919–1920 teinud töövisiite Suurbritanniasse, Prantsusmaale, Itaaliasse, Belgiasse, Šveitsi, Norrasse, Rootsi, Taani ja muidugi ka lähinaabrite juurde Soome ja Lätti. See näitab märkimisväärset tööd, mida tegi veel tunnustamata väikeriik välissuhtluse loomisel ja edendamisel.

Tartu Rotary Klubi soov kinkida Ants Piibu välispass Eesti Ajaloomuuseumile on hea näide sellest, et Eesti minevikku hoitakse au sees ja kuidas saab kaasa aidata Eesti ajaloo hoidmisele ja säilitamisele.

Välispassi saavad Eesti Ajaloomuuseumi külastajad näha 2.-21. oktoobrini 2012 Suurgildi hoone peasaalis.

Eesti Ajaloomuuseum tänab Tartu Rotary Klubi.

Pildil on detail välispassist.

Täpsem info:

Tõnis Liibek

Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 6411 631