Avaleht > Haridusprogrammid koolidele > Suurgildi hoones > Haridusprogrammid koolidele Suurgildi hoones
Haridusprogrammid koolidele Suurgildi hoones

Suurgildi hoones pakume haridusprogramme eri vanuseastme õpilastele. Harivad ja elamuslikud programmid aitavad mõista Eesti ajalugu, arheoloogiat, keskaegset linnakultuuri ja relvanduse ajalugu. Lisaks ekskursioonidele ootab lapsi ja noori eksperimentaarium ehk muuseumi hariduskeskus, kus saab ka omapäi süüvida asjadesse ja nende lugudesse.

Info ja broneerimine: Aime Tahvonen (Suurgildi hoone administraator) tel: (+372) 6968 693, e-post: aime.tahvonen(at)ajaloomuuseum.ee

Vaata Suurgildi hoone LAHTIOLEKUAEGU siit!

NB! alates 1. septembrist 2016 on haridusprogrammides osalemise hind 4 eurot/õpilane.

 

MUUSEUMITUNNID


ESIAEG. TÄHTSAMAD ARHEOLOOGILISED KULTUURID. MUINASAJA ALLIKAD JA NENDE UURIMINE

KESKAEG JA HANSAKAUBANDUS. KESKAEGSED LINNAD EESTIS

MIS ON AJALUGU?

Kas teate, mida jutustavad esemed meie ümber? Kuidas sünnib ajalugu? Tulge ja uurige järgi.


ERIPROGRAMMID

KUIDAS KAUPMEHED PAPAGOID LASID. Haridusprogramm näitusel "Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.-16. sajandil"

Lasteaia lastele sobiv haridusprogramm keskaegsete Suurgildi pidustuste ja keskaja teemal. Vaata lähemalt SIIT!

 

SUURGILDI SALARAJAD. Haridusprogramm näitusel "Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.-16. sajandil!

Lasteaia lastele ja algkoolile sobiv haridusprogramm. Salaradade mängulehe abil õpivad lapsed tundma nii Suurgildi hoonet kui ka keskaegsete kaupmeeste eluolu. Uuritakse, kuidas tol ajal riides käidi, mida pidusöökidel söödi, kuidas Suurgildi peasaal soojaks sai ja miks on all keldris kaevud. Koos muuseumipedagoogiga avastatakse keskaegse hoone põnevaid ja salajasi kohti.

Kestus: 1,5 tundi. Hind: 4 eurot laps/õpilane

 

PIDU SUURGILDIS. Haridusprogramm näitusel "Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.-16. sajandil"

Kooliõpilastele suunatud mängulises programmis tutvume keskaegse kaubanduse ja gildidega, õpime tundma kuidas toimis keskaegne linn ja kuidas kaupmehed sellega seotud olid ning milline oli Suurgildi aastane pidudering. Vaata lähemalt SIIT!

 

URBAN DENE KUTSUB KÜLLA. Haridusprogramm näitusel "Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.-16. sajandil"

Gümnaasiumiealistele sobiv haridusprogramm, mille keskmes on keskaegsed pidustused Tallinnas, toonane linnaühiskond ja kaubandus. Vaata lähemalt SIIT!

 

 

KESKAEGNE LINN - KAUPMEHED, KÕRTS JA KIRIK

Elamuslik haridusprogramm sai alguse Kultuuripärandi aasta 2013 programmi "Rööpad viivad pärandini!" raames, kuid jätkub ka edaspidi. Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ja Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumi ühispakett tutvustab keskaegset kaubandust ja kirikuelu.

Pakett sobib õpilastele alates 5. klassist ja sisaldab haridusprogrammi Suurgildi hoones, toitlustust kõrtsis III Draakon ja haridusprogrammi Niguliste muuseumis.

Vaata lähemalt SIIT!


KUIDAS MUNAST MUUSEUM SAI

Lasteaiale ja I kooliastmele suunatud haridusprogrammis külastatakse keskaegset Suurgildi hoonet ja Raeapteeki. Lastele näidatakse Eesti Ajaloomuuseumi vanimat ja muuseumi algusega seotud kollektsiooni – raeapteeker Burchart VIII kogutud põnevaid esemeid. Uudistada saab näiteks muumia kätt ja kassi sarkofaagi. Vaata lähemalt SIIT!

 

LOHERETK

Lustakas ja põnev retk Suurgildi hoones on sobilik eelkõige algklasside õpilastele, kuid kohandatav ka suurematele. Vaata lähemalt SIIT!

 

LIPP JA VAPP

Kas tunned meie riigile ja rahvale olulisi sümboleid? Kui oled valmis oma teadmisi täiendama või proovile panema, siis tule osalema Eesti Ajaloomuuseumi haridusprogrammi „Lipp ja vapp“. Sobib 4.-9. klassile.

Vaata lähemalt SIIT!

 

EESTI ESIMESED. EESTI KINO JA FILMI ALGUSEST

Suurgildi hoones toimus 1896. aastal Eesti esimene avalik kinoseanss. Seetõttu on just see maja õige paik, kus meenutada Eesti kino ajalugu.