Avaleht > HARIDUSPROGRAMMID
Haridusprogrammid Filmimuuseumis

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum ja Nukufilmi Lastestuudio kutsuvad SUURGILDI HOONESSE animatsioonide tegemisega seotud haridusprogrammidesse.

Programm toimub SUURGILDI HOONES (Pikk 17, Tallinn).

Haridusprogramm kestab 1,5 tundi.

Grupi suurus: kuni 25 õpilast.

Animeeritud lugude aluseks on kolm erinevat teemat, millest ühe soovitame juba eelnevalt välja valida, et muuseumis kulgeks tegevus sujuvalt.

Teemad on järgmised:

GILDI GILBERTI SALADUS:

Suurgildi hoones elavad ja toimetavad üle 600 aasta vanused lohed. Samuti kubiseb Tallinna vanalinn üleloomulikest olenditest. Koos klassiga saab valmistada tõeliselt müstilise lõbusa või hoopis natuke hirmutava loheloo. Sobib hästi põhikooli nooremale astmele.

ASJA LUGU:

Suurgildi hoones näitusel „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu“ näeb esemeid vanimatest aegadest tänapäevani välja. Milliseid lugusid need vanad asjad jutustavad? Paneme üheskoos esemed elama! Sobib põhikooli vanemale astmele.

MINAKONSERV:

Millised on sulle olulised asjad milleta sa hakkma ei saa või mis iseloomustavad just sind või sinu klassi. Koos saate neist asjadest teha ühe vahva filmi. Sobib kõigile.

 

Kui pakutud teemade hulgas ei leidu sobivat varianti, siis on võimalik teha ka ajalooteemalise, loodusõpetuse teemalise või mõnel kirjanduslikul lool põhineva filmi. Sel juhul palume oma soovist programmi tellimisel aegsasti teada anda.

Haridusprogrammis õpitakse kasutama piksillatsiooni – see on animafilmi tehnika, kus pildistatakse filmi tegelased ja objektid kaader-kaadri kaupa üles. Pannes need pildid üksteise järel kiiresti jooksma, tekib liikumise illusioon. Nii saab äratada ellu elutuid objekte ja luua võimatuid olukordi. Õpitoa tulemusel valmib igal töögrupil 1,5 minutiline filmiklipp. 

Hind lähtub grupi suurusest, programmi hinnale lisandub muuseumi sooduspileti summa.

Grupi suurus Hind Programmi kestus
Kuni 10 õpilast 75 eurot + muuseumipiletid (3 eurot/õpilane) 1,5 tundi
Kuni 25 õpilast 140 eurot + muuseumipiletid (3 eurot/õpilane) 1,5 tundi

Info ja broneerimine:

Aime Tahvonen (Suurgildi hoone administraator) e-posti aadressil aime.tahvonen(at)ajaloomuuseum.ee või telefonil 6968 693.

Palume programm broneerida vähemalt 14 päeva varem.

 

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis:
Eesti Filmimuuseum
Eesti Ajaloomuuseum