Avaleht > Näitused ja üritused > NÄDALAVAHETUS LÄTI AJALOOTEEMALISTE MÄNGUFILMIDEGA
NÄDALAVAHETUS LÄTI AJALOOTEEMALISTE MÄNGUFILMIDEGA

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis tegutsevas Filmimuuseumis (Pirita tee 56, Tallinn) linastuvad 2014. aastal kord kvartalis Ida-Euroopa ajalooteemalised mängufilmid. Esimesena tutvustame naaberriigi Läti uuemaid filme.

Laupäeval, 1. märtsil ja pühapäeval, 2. märtsil 2014 kell 13 linastuvad Maarjamäe lossi kinosaalis Läti režissööri Aigars Grauba mängufilmid. Filmid juhatab sisse Juris Freidenbergs Läti filmimuuseumist. Läti keelest eesti keelde teeb tõlke Leanne Barbo.

 

1. märtsil kell 13 linastuv mängufilm "Riia kaitsjad" ("Rīgas sargi") on Läti režissööri Aigars Grauba heroiline ja visuaalset mõjus mängufilm, mis valmis 2007. aastal.

Film räägib 1919. aasta sündmustest, kui noor Läti Vabariik kaitses oma pealinna vaenulike Saksa ning Vene vägede eest, säilitamaks oma iseseisvust. Juba viiendal nädalal pärast esilinastust oli film muutunud kõige vaadatanumaks läti filmiks, mis on toodetud pärast taasiseseisvumist 1991. aastal. Selleks ajaks oli filmi vaadanud juba 123 000 inimest. Vaata treilerit SIIT!

Produtsent: Andrejs Ēķis
Stsenaarium: Andris Kolbergs, Lisa Eichhorn
Peaosades: Elita Klavina, Jānis Reinis ja Artūrs Skrastiņš
Operaator: Gvido Skulte
Muusika: Aigars Grauba
Pikkus: 118 minutit

Fotol: Kaader filmist „Riia kaitsjad"

 

2. märtsil kell 13 linastuv "Unistuste meeskond 1935" ("Sapnu komanda 1935") on Läti režissööri Aigars Grauba 2012. aastal valminud tragikoomiline mängufilm.

Film jutustab esimestest Euroopa meistrivõistlustest korvpallis, mis toimusid Genfis. Üritust korraldas FIBA, äsja asutatud rahvusvaheline korvpalli organisatsioon ja Euroopa riikide meeskonnad hakkasid esimest korda omavahel mängima. Läti treener Valdemārs Baumanis on veendunud, et ta suudab kokku panna meeskonna ja saata selle Genfi. Oma teekonnal tekib treeneril mitmeid probleeme, kuid peab lõpuks tõdema, et nii triumf kui ka kaotus on osa mängust. Baumanise sihikindlus saab tasutud, kui tundmatu korvapllimeeskond Lätist võidab kõik Euroopa konkurendid. Vaata treilerit SIIT

Produtsent: Andrejs Ēķis
Stsenaarium: Aigars Grauba, Andrejs Ēķis
Operaator: Gvido Skulte
Muusika: Uģis Prauliņš
Tootja: Cinevilla Studio, Platforma
Pikkus: 120 minutit

Filmid linastuvad läti keeles inglisekeelsete subtiitritega.

Täname koostööpartnereid Läti Filmi Instituuti ja Läti Suursaatkonda Eestis.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38.

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis

Lisainfo:
Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
Tel: 6968 615
maria.mang(at)ajaloomuuseum.ee