Avaleht > Näitused ja üritused > FILMIPÜHAPÄEVAL EKRAANIL RIHO UNDI ANIMAFILMID
FILMIPÜHAPÄEVAL EKRAANIL RIHO UNDI ANIMAFILMID

Selle filmikevade viimasel pühapäeval, 16. juunil 2013 kell 13 näeb Maarjamäe lossis Riho Undi animafilme „Kevadine kärbes", „Vennad karusüdamed", „Lili" ja „Happy birthday".

 

Üllatusena saabub seekord külla hoopis filminukk Riho Undi nukufilmist.

„Kevadine kärbes" (Tallinnfilmi Nukufilm, 1986)
Anton Hansen Tammsaare miniatuuri "Kärbes, prussakas ja ämblik" ainetel loodud mõistulugu, mis käsitleb eetikaküsimusi inimsuhetes.

Režissöörid: Riho Unt ja Hardi Volmer
Kestab: 7 minutit

"Vennad karusüdamed" (Nukufilm OÜ, 2005)
Filmi kangelasteks on vene kunstniku Ivan Šiškini maalilt "Hommik männimetsas" pärit kolm karupoega. Kaotanud kunstnikust ema, satuvad vennakesed Henry, Vincent ja August kõigi loojate unelmatelinna Pariisi. Karupoegadel ebaõnnestuvad kõik katsed kunstnikena elatist teenida. Nende impressionistlikud "soperdused" ei leia tunnustust. Maskeerituna tsirkuselõvideks seiklevad karupojad tagasi Venemaale, et üles leida karuema pärandus.
Kestab: 18 minutit

"Lili" (Nukufilm OÜ, 2008)
Mürsulehtrisse aheldatud surmavalt haavatud noorsõdur ja kari sõjas räsida saanud näljaseid rotte üritavad leida lahendust küsimusele "Kes on Lili Marleen?" - kas mälestuspilt esimesest armastusest või esimesest vahekorrast oma igapäevast leiba teeniva prostituudiga. Lili Marleen pole vaid kauge kangelanna laulust. Igal sõdurpoisil on oma Lili, olgu tema esimene kooliaegne armastus, rindeprostituut, või pelgalt pettekujutelm. Ent alati, mis ka ei juhtuks, ootab ta oma sõdurit kasarmu ees laterna all.
Kestab: 13 minutit

riho unt

„Happy birthday" (Nukufilm OÜ, 2012)
Nukufilm "Happy birthday" on maailmavaateline nägemus piiblikangelase Jeesuse ja inimeste poolt loodud superroboti duellist. Kas robot suudab murda väljakujunenud dogmad ja pöörata usk enda kasuks või jääb see kõik status quo?
Kestab: 12 minutit

Filmiprogramm kestab 50 minutit.

Kohtumiseni Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi Maarjamäe lossi kinosaalis (Pirita tee 56, Tallinn)!

Maarjamäe lossis on avatud Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand" ja Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE". Moeajaloo huvilisi rõõmustab 27. oktoobrini Tampere Muuseumikeskus Vapriikki näitus "Stiilne daam. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast".
Külastajaid ootab Stsenaariumi kohvik!

Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17, esmaspäeviti ja teisipäeviti suletud.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis: Eesti Filmimuuseum ja Eesti Ajaloomuuseum

Lisainfo:
Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 615