Avaleht > Näitused ja üritused > FILMIPÜHAPÄEVAL ON EKRAANIL ÜLO PIKKOVI ANIMAFILMID
FILMIPÜHAPÄEVAL ON EKRAANIL ÜLO PIKKOVI ANIMAFILMID

Pühapäeval, 26. mail 2013 kell 13 on Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumil külas rahvusvaheliselt auhinnatud animafilmide autor ÜLO PIKKOV ning ekraanil tema animafilmid.

 

"Bermuda" (1998, Eesti Joonisfilm) on animafilm armastusest. Tegemist on kolmikdraamaga, mille tegelased ei ole üheselt head ega halvad.
Kestus 11 minutit

„Peata ratsanik" (2001, Eesti Joonisfilm) on lugu kompromissist indiviidi ja ühiskonna vahel. Joonisfilm räägib üksikust ja jõhkrast kangelasest, ilma peata ratsanikust. Kestus 11 minutit.

„Ahviaasta" (2003, Eesti Joonisfilm) on lugu loomaaias elavast ahvist, keda juhuse tahtel sunnitakse hakkama inimeseks. Kestus 12 minutit.

„Elu maitse" (2006, Eesti Joonifilm) uurib armastuse ja toidu omavahelisi seoseid. Film püüab läbi musta huumori lahata armastuse olemust ja jõuda arusaamisele mis maitsega on elu. Kestus 12 minutit.

„Dialogos" (2008, Eesti Joonisfilm) on eksperimentaalne absurdihuumorile üles ehitatud animatsioonfilm. Filmi teemaks on kaasaegne kõrgtehnoloogiline ühiskond, kus eksisteerib liiga palju märgisüsteeme. Kestus 5 minutit.

„Keha mälu" (2011, Nukufilm) on lugu, mis räägib meie kehast. Keha mäletab rohkem kui me ette kujutada suudame, keha mäletab ka oma eelkäijate muret ja valu. Nii on igas kehas peidus kõik maailma lood. Meie keha kannab endas meie vanemate ja vanavanemate lugusid ja nende eelkäijate lugusid. Aga kui sügavale on võimalik oma keha mälestustes minna? Kestus 10 minutit.

Programm kestab orienteeruvalt 1 tund ja 30 minutit.

Kohtumiseni Maarjamäe lossi kinosaalis (Pirita tee 56, Tallinn)!

Fotol: Kaader nukufilmist „Keha mälu".

Maarjamäe lossis on avatud Eesti Filmimuuseumi näitus SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand" ja Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus ISEOLEMISE TAHE".
Külastajaid ootab Stsenaariumi kohvik!

Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17, esmaspäeviti ja teisipäeviti suletud.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

 

Lisainfo:
Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
maria.mang(at)ajaloomuuseum.ee
Tel: 6228 615