Avaleht > Näitused ja üritused > FILMIPÜHAPÄEVAL PRIIT TENDER JA TEMA ANIMAFILMID
FILMIPÜHAPÄEVAL PRIIT TENDER JA TEMA ANIMAFILMID

Eesti Filmimuuseum kutsub filmipühapäevale 21. aprillil 2013 kell 13.00 Maarjamäe lossi (Pirita tee 56, Tallinn). Külla tuleb režisöör PRIIT TENDER ja ekraanil on tema animafilmid „Viola", „Mont Blanc", „Rebasenaine", „Frank ja Wendy" 2. osa Hungerburger , „Ussinuumaja" jt. 

 

Joonisfilm „Viola" (1999, Eesti Joonisfilm) räägib üksikul saarel elavast viiulikunstnikust ja tema tantsijast naisest ning seiklustest ühekäelise toolmehega.
Kestus: 12 minutit

Joonisfilm „Mont Blanc" (2001, Eesti Joonisfilm) on apokalüptilises meeleolus kulgev sümbolistlik film elatanud mehest, kes jätab oma naise ja asub teele unistuste mäetipu poole. Film puudutab esteetiliselt võluvas stiilis kaasinimeste hülgamise ja tipputõusmise ainestikku, kasutades täpselt ja maaliliselt lühivormi kõiki võimalusi. Kestus: 12 minutit

Joonisfilmi „Frank ja Wendy" 2. osa Hungerburger (2003-2005, Eesti Joonisfilm) on lugu kahest Ameerika salateenistuse agendist, kes on saadetud maailma ohukoldesse nimega Estonia. Estonia on jabur koht, võib-olla isegi veel jaburam kui agendid ise. Agendid saadavad mängleva kergusega korda nii mentaalseid kui ka manuaalseid vägitegusid.
Kestus: 10 minutit

Nukufilm „Rebasenaine" (2002, Nukufilm) on lugu rebasest, kes läheb taevasse oma onule külla, kuid ta heidetakse sealt armutult alla. Film tervikuna peaks mahtuma žanriliselt määratluselt komöödia alla ning on mõeldud eelkõige teismelistele.
Kestus: 12 minutit

Lühipala joonisfilmist „Must lagi" pealkirjaga „Taimne Direktor" (2007, Eesti Joonisfilm) räägib peadirektorist, kes ühel päeval avastab, et on muutunud taimseks. See ei takista teda järgmisel hommikul Brüsselisse lendamast.
Kestus: 3 minutit

Eelmisel aastal valminud joonisfilm „Ussinuumaja" (2012, Eesti Joonisfilm) on iidne tšuktši muinasjutt, mis viib vaataja rännakule inimhinge pimedaimatesse soppidesse
Kestus: 15 minutit

Programm kestab orienteeruvalt 1 tund ja 30 minutit.

Maarjamäe lossis on avatud Eesti Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand" ja Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE".
Kõiki külastajaid ootab Stsenaariumi kohvik!

Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17, esmaspäeviti ja teisipäeviti suletud.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis:
Eesti Filmimuuseum
Eesti Ajaloomuuseum

Lisainfo:
Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
maria.mang(at)ajaloomuuseum.ee
Tel: 6228 615