Avaleht > Näitused ja üritused > PRANTSUSE KEVAD JÕUAB EESTI FILMIMUUSEUMISSE!
PRANTSUSE KEVAD JÕUAB EESTI FILMIMUUSEUMISSE!

Prantsuse Instituudi Eesti osakonna korraldatud ürituste sari „Prantsuse kevad Eestis 2013" toimub tänavu 24. märtsist - 29. aprillini. Programmist saavad osa ka kõik Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi külastajad, sest 6. ja 7. aprillil on Maarjamäe loss (Pirita tee 56, Tallinn) prantsuse joonisfilmide päralt. Sissepääs TASUTA!

 

 

LAUPÄEVAL, 6. APRILLIL 2013 kell 14.00 näitame 2011. aastal valminud joonisfilmi „MAAL" („Le tableau"), mille sündmused leiavad aset lõpetamata maalis.

Lõpetatud kujundid võtavad üle valitsemise lõpetamata tegelaste üle. Kuid kui üks valmis tegelane, üks poolik ja üks sketš satuvad koos seiklema maali tundmatutesse paikadesse, avastavad nad, et raamiväline maailm on palju suurem, kui nad seni arvasid...

Prantsuse-Belgia koostöö
Režissöör: Jean-François Laguionie
Stsenarist: Jean-François Laguionie, Anik Leray
Muusika: Pascal Le Pennec
Tootja: Blue Spirit, Be-Films

Kestus: 1 tund 15 minutit

NB! Film on inglisekeelsete subtiitritega.

  

 

 

 

PÜHAPÄEVAL, 7. APRILLIL 2013 kell 14.00 on ekraanil Sylvain Chomet' joonisfilmid „BELLEVILLE'i KOLMIKUD" ning „VANADAAM JA TUVID". Filmid on inglisekeelsete subtiitritega.

Joonisfilm „Belleville'i kolmikud" („Les triplettes de Belleville", valminud aastal 2003) on kogunud palju mainekaid auhindu. Näiteks 2004. aastal valiti film Oscari nominendiks kahes kategoorias, 2005. aastal pälvis film muusika eest Grammy.

Belleville'i kolmikud on lõbus groteskne animatsioon, mis viib vaataja tagasi läinud sajandi sõjajärgsete aastate Euroopasse ja Ameerikasse. Üksikema Madame Souza kasvatab poega, kes on haiglaselt kiindunud jalgrattasõitu. Mured algavad siis, kui lihaseid kogunud ja suureks kasvanud lootustandev sportlane röövitakse ookeanitaguste „kappide" poolt. Madame Souzal ja nende kolmandal pereliikmel koer Brunol ei jää üle muud, kui poega otsima minna. Otsingutel puutuvad tegelased kokku vananenud kabareestaaride, hulga konnade ja karja gängsteritega.

Fotol: Kaader filmist „Belleville'i kolmikud"

Prantsusmaa-Kanada-Belgia koostöö
Režissöör: Sylvain Chomet
Stsenarist: Sylvain Chomet
Originaalmuusika: Benoît Charest
Operaator: Sylvain Chomet
Tootja: Les Armateurs/Production Champion/Vivi Film

Kestus: 1 tund 20 minutit

 

 

Joonisfilm „Vanadaam ja tuvid" („La vieille dame et les pigeons", valminud aastal 1997) on koomiline lugu Pariisis uitavatest popkornilembestest Ameerika turistidest, kohalikest tuvidest, kes on nii täis söödetud, et nad ei jaksa lendugi tõusta ja samal ajal nälgivast politseiametnikust.

Nähes vana daami jagamas tuvidele toitu, mõistab mees, et ainuke võimalus saada sellest söömaajast osa, on riietuda tuviks. Daam ei paista pettust märkavat ja asub suurt lindu toitma. Piir tuvi ja mehe vahel hägustub ning kui mees tabab viimasel hetkel olukorra tõsidust, on juba hilja...

Prantsusmaa-Kanada-Belgia-Suurbritannia koostöö
Rezhissöör: Sylvain Chomet
Stsenarist: Sylvain Chomet
Originaalmuusika: Jean Corti
Tootja: Les Armateurs , Pascal Blais Production

Kestus: 26 minutit

 

 

 

 

 

 

 

NB! Kõik joonisfilmid on inglisekeelsete subtiitritega! 

Prantsuse kevade täpsema programmiga saab tutvuda SIIN

Maarjamäe lossis on avatud Eesti Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand".
Kõiki külastajaid ootab Stsenaariumi kohvik!

Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17, esmaspäeviti ja teisipäeviti suletud.

Sissepääs filmiüritustele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis:
Eesti Filmimuuseum
Eesti Ajaloomuuseum

Lisainfo:
Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 615