Avaleht > Näitused ja üritused > FILMIPÜHAPÄEVAL JANNO PÕLDMA JA TEMA ANIMAFILMID!
FILMIPÜHAPÄEVAL JANNO PÕLDMA JA TEMA ANIMAFILMID!

Pühapäeval, 17. märtsil 2013 kell 13.00 näeb Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) animafilme „Sünnipäev" ning „Vennad ja õed". Külla tuleb režissöör ja operaator JANNO PÕLDMA.

 

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi filmipühapäevade kevadisel hooajal on fookuses JOONISFILM.  Seekord teeme poolenisti erandi ja ekraanil saab näha nii joonis- kui ka nukufilmi. 

Janno Põldma on koos Heiki Ernitsaga eelkõige tuntud kui armastatud joonisfilmi „Leiutajateküla Lotte" looja. Filmipühapäeval on aga võimalus tutvuda Janno Põldma varasema loominguga. Lisaks saab kuulda tema filmilugude sündimisest.

Filmipühapäeval näitame animafilme „Sünnipäev" (1994, Tallinnfilmi joonisfilmi stuudio) ja „Vennad ja õed" (1991, Tallinnfilmi nukufilmi stuudio). Autoril on kaasas ka üks ÜLLATUSFILM.

Joonisfilm „Sünnipäev" räägib väikesest Leost, kellel on jõululaupäeval sünnipäev ning sel päeval aset leidvatest pöördelistest sündmustest (kutsumata külalised, olukorda päästma tõttav jõuluvana jne). Film on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele. „Sünnipäev" on õpetlik animafilm, kuna kujundusvõtmena kasutatud lastejoonistused peaksid panema inimesi nägema sageli hoolimatut ja vägivaldset täiskasvanute maailma harjumuspärasest erineva pilguga.

Nukufilm „Vennad ja õed" kujutatab primitiivsete inimeste elu groteskselt ning absurdse elukooli võtmes. Filmi keskmes on arenemisvõimetud tegelased, kes suhtlevad, vananevad ja surevad klassiruumis. Paraleelsena on filmi toodud poisike, kes ainukesena ei vananae vaid jälgib koolitundi kõrvalruumist.

Programm kestab orienteeruvalt 60 minutit.

Kaader animafilmist „Sünnipäev"

 

Maarjamäe lossis on avatud Eesti Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand" ja Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE".
Kõiki külastajaid ootab Stsenaariumi kohvik!

Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17, esmaspäeviti ja teisipäeviti suletud.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis:
Eesti Filmimuuseum
Eesti Ajaloomuuseum

Lisainfo:
Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
maria.mang(at)ajaloomuuseum.ee
Tel: 6228 615