Avaleht > Näitused ja üritused > FILMIPÜHAPÄEVAL JOONISFILMID "1895" JA "TUUKRID VIHMAS"
FILMIPÜHAPÄEVAL JOONISFILMID "1895" JA "TUUKRID VIHMAS"

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi filmipühapäevade kevadisel hooajal on fookuses JOONISFILM. Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril 2013 kell 13 näitame Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) joonisfilme „Tuukrid vihmas" ja „1895".

Külla tulevad režissöörid PRIIT PÄRN ja OLGA PÄRN.

 

 

Mustvalge joonisfilm „Tuukrid vihmas" on valminud 2009. aastal. See on sümboleid ja veidraid arenguid tulvil Koidu ja Hämariku lugu. Tegemist on läbi aegade edukaima Eesti animafilmiga, mis on võitnud 18 auhinda, valdavalt maailma tippfestivalidelt.

Režissöörid: Priit Pärn, Olga Pärn
Filmi pikkus u 23 minutit

 

Joonisfilm „1895" valmis Eesti Joonisfilmi ja YLE koostööna aastal 1995 ja pühendatud kino sajandale aastapäevale. Film räägib vendade August ja Louis Lumieride elust ning käsitleb üldsusele seni tundmatuid fakte ja sündmusi kahe kuulsa venna elust, kes on läinud ajalukku, kui kinematograafia leiutajad.
Film on illusaioon. Kas illusioon on tõde? See väide ja küsimus olid aluseks filmi „1895" autoritele, kui nad võtsid endale õiguse kinnitada, et just nende versioon vendade Lumieride elust ja kino sünnist on seni teadaolevatest kõige originaalsem ja ainulaadsem.
Režissöörid: Priit Pärn, Janno Põldma
Filmi pikkus u 30 minutit

 

 

 

24. veebruaril kell 12-16 toimub Maarjamäe lossis traditsiooniline perepäev „ELAGU, EESTI!". Toimuvad ekskursioonid, avatud on meisterdamis- ja maalimisnurk lastele ning toimub muudki toredat. Vaata lähemalt SIIT!

Maarjamäe lossis on avatud Eesti Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand" ja Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE".

Avatud on Stsenaariumi kohvik!

 

Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17, esmaspäeviti ja teisipäeviti suletud.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis:
Eesti Filmimuuseum: http://et-ee.facebook.com/pages/Eesti-Filmimuuseum/277108093457
Eesti Ajaloomuuseum: https://www.facebook.com/ajaloomuuseum

Lisainfo:
Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 615