Avaleht > Näitused ja üritused > FILMIPÜHAPÄEVAL ANIMAFILM "VILLA ANTROPOFF". KÜLAS ON KASPAR JANCIS
FILMIPÜHAPÄEVAL ANIMAFILM "VILLA ANTROPOFF". KÜLAS ON KASPAR JANCIS

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum alustab taas filmipühapäevadega. Kevadisel hooajal on fookuses JOONISFILM. Uhke stardipaugu annab filmipühapäevadele Kaspar Jancise ja Vladimir Leschiovi joonisfilm „Villa Antropoff" (2012). Üritus toimub 27. jaanuaril 2013 kell 13.00 Maarjamäe lossis (Pirita tee 56). 

 

Animafilm „Villa Antropoff" (kestab u 13 min) valmis 2012. aastal stuudio Eesti Joonisfilm ja Läti stuudio Lunohod koostööna. Rahvusvahelisi auhindu võitnud filmi autoriteks on Kaspar Jancis ja Vladimir Leschiov. Filmipühapäeval tuleb filmihuvilistega kohtuma Eesti animaator ja muusik Kaspar Jancis.

„Villa Antropoff" sünopsis: Elas kord mees, kellel ei olnud midagi peale ise-enda ja suure unistuse. Mehe ja tema unelma vahel laius suur ja ohtlik veteväli. Sellest hoolimata asus mees teele ning tänu vaprusele ja vastupidavusele jõudis ta pärale. Kuid kas see oli see mida ta otsinud oli?

Lisaks saab näha ka Kaspar Jancise animafilme: "Weitzenbergi tänav" (2002) (11 min) , "Maraton" (2006) (16 min), "Krokodill" (2009) (17 min).

Filmipühapäev kestab orienteeruvalt 1 h ja 15 minutit. 

Maarjamäe lossis on avatud ka Eesti Filmimuuseumi näitust „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand" ja Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitust „ISEOLEMISE TAHE".

Töötab Stsenaariumi kohvik!

Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17, esmaspäeviti ja teisipäeviti suletud.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis:
Eesti Filmimuuseum: http://et-ee.facebook.com/pages/Eesti-Filmimuuseum/277108093457
Eesti Ajaloomuuseum: https://www.facebook.com/ajaloomuuseum

Lisainfo:
Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 615