Avaleht > Näitused ja üritused > FILMIPÜHAPÄEVAL MÄNGUFILM "NEED VANAD ARMASTUSKIRJAD".
FILMIPÜHAPÄEVAL MÄNGUFILM "NEED VANAD ARMASTUSKIRJAD".

Pühapäeval, 9. detsembril 2012 kell 14.00 kutsub Filmimuuseum kõiki filmisõpru Maarjamäe lossi (Pirita tee 56) filmipühapäevale. Seekord on ekraanil mängufilm „Need vanad armastuskirjad". Külla tulevad filmi kunstnik Tiiu Übi ja operaator Aleksander Razumov.

Tiiu Übi töötas Eesti Televisioonis kolmkümmend aastat kunstnik-lavastajana ja peakunstnikuna. Tema loominguna on valminud arvukad stuudiokujundused meelelahutus- ja autorisaadetele ning lava- ja kostüümikavandid nii telefilmidele kui ka nüüdseks juba klassikaks kujunenud laste telelavastustele "Kardemoni linna rahvas ja röövlid" ning "Lumekuninganna". Samuti on tema kirjutanud telelavastused "Kuidas kuningas kuu peale kippus" (1976) ja "Nõiakivi". Lisaks on Tiiu Übi olnud filmi "Lindpriid" (Eesti Telefilm 1971) ja teleseriaali "Wikmani poisid" (1995) kunstnik.

Aleksander Razumov on teinud operaatoritööd mitmete filmide juures. Neist tuntumate hulgas on „Need vanad armastuskirjad" ja telefilm "Teisikud" (Eesti Telefilm 1982).

Linateost „Need vanad armastuskirjad" (Freyja Film 1992) peetakse Eesti filmiajaloo viimase perioodi õnnestunud sissejuhatajaks. Tegu on Eesti ühe armastatuima helilooja Raimond Valgre romantilisest ja traagilisest elust jutustava looga 1930.-1940. aastatel. Filmi sündmused kulmineeruvad aastavahetusel 1949-1950 restoranis Gloria. Eesti filmisõprade hulgas osutus film ülimenukaks – 1993. aastal kogus see Eesti kinodes üle 58 000 vaataja. Tegu on ka iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigi esimese filmiga, mis esitati võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks eelvoorus.

Režissöör: Mati Põldre
Stsenaristid: Lilian Põldre, Mati Põldre, Aleksandr Borodjanski
Helilooja: Tõnis Kõrvits
Peaoperaator: Aleksander Razumov
Kunstnik: Tiiu Übi
Osades: Rain Simmul, Liis Tappo, Ülle Kaljuste, Marika Korolev, Kärt Tomingas, Jaan Rekkor, Tõnu Kilgas jt.

Filmi pikkus: 2 tundi ja 7 minutit

Fotol Raimond Valgret kehastanud näitleja Rain Simmul. Fotograaf Toomas Tuul

Filmipühapäevadel saab külastada ka Maarjamäe lossis avatud näituseid: Eesti Filmimuuseumi filminäitust „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand", Eesti Vabariigi ajalugu tutvustavat suurnäitust „ISEOLEMISE TAHE" ning Piirivalve 90. aastapäevaks valminud pisinäitust „Piirivalve lugu – inimese lugu".

Maarjamäe loss (Pirita tee 56) on avatud K-P kell 10-17, esmaspäeviti ja teisipäeviti suletud.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Lisainfo:

Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 615