Avaleht > Näitused ja üritused > FILMIPÜHAPÄEVAL "ARABELLA, MERERÖÖVLI TÜTAR". KÜLAS ON PEETER SIMM JA INGA-KAI PUSKAR.
FILMIPÜHAPÄEVAL "ARABELLA, MERERÖÖVLI TÜTAR". KÜLAS ON PEETER SIMM JA INGA-KAI PUSKAR.

Isadepäeval, 11. novembril 2012 kell 13.00 kutsub Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum kõiki filmihuvilisi Maarjamäe lossi (Pirita tee 56) järjekordsele filmipühapäevale. Ekraanil seiklusfilm „Arabella, mereröövli tütar". Külla tulevad režissöör Peeter Simm ja Arabella osatäitja Inga-Kai Puskar.

Aastakümneid Tallinnfilmis töötanud režissöör Peeter Simm räägib lähemalt seiklusfilmi loomisest ning Inga-Kai Puskar antud filmiga seotud mälestustest. Näitame Peeter Simmi poolt lavastatud lastele mõeldud seiklusfilmi "Arabella, mereröövli tütar" (Tallinnfilm 1982), mis oma põnevate tegelaste ning kaasahaarava looga ei jäta külmaks ka täiskasvanuid.

Filmi stsenaariumi on kirjutanud Peeter Simm Aino Perviku jutustuse "Arabella, mereröövli tütar" põhjal. Tegemist on mitmekihilise linateosega hea ja kurja heitlusest, mis sisaldab filosoofilist allteksti ja hulgaliselt pidepunkte tänapäevaga.

Nimitegelase Arabella isa on julmade mereröövlite pealik kapten Taaniel Tina. Kõigi merede hirm, Taaniel Tina, on kaval, salalik ja julm ning selliseks püüab ta kasvatada ka oma tütart. Nagu tõeline mereröövel, oskab Arabella relva käsitseda ja kakelda ning kõik mereröövlite laeval kardavad teda. Isasse kiindunud Arabella usub, et kui ta isal silma peal hoiab, siis ei saa kapteniga midagi halba juhtuda. Taaniel Tina elab ohtlikku elu, röövides rikkaid kaubalaevu ning on võitluses oma vastase, mereröövel Raudpatsiga. Kuid ükskord satub laevale heasüdamlik rännumees Aadu, kes toob muutuse Arabella ellu ja õpetab tüdrukut vahet tegema hea ja kurja vahel ning mõistma, et elus pole võimsamat asja kui headus.

Osades: Inga-Kai Puskar, Lembit Peterson, Lembit Ulfsak, Urmas Kibuspuu, Arvo Kukumägi jt.
Filmi pikkus: 1 tund 9 minutit

Fotol kaader filmist "Arabella, mereröövli tütar". Fotograaf: Viktor Mendunen.

Järgmine flimipühapäev leiab aset 9. detsembril 2012 kell 14.00, siis näeb ekraanil filmi "Need vanad armastuskirjad" (ETV 1992). Režissöör Mati Põldre ja näitleja Rain Simmul räägivad tõestisündinud loo põhjal mängufilmi tegemisest.

Filmipühapäevadel saab külastada ka Maarjamäe lossis avatud näituseid. Avatud on Filmimuuseumi äsjaavatud näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand" ning Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE".

NB! Isadepäeva puhul toimub 11. novembril kell 12.00 filminäitust tutvustav ekskursioon, mida juhib näituse kuraator Maria Mang. Ekskursioonile sissepääs ISADEPÄEVAL SOODUSPILETIGA!

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Lisainfo:

Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 615