Avaleht > Näitused ja üritused > FILMIPÜHAPÄEVAL MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVALI VÕIDUFILM
FILMIPÜHAPÄEVAL MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVALI VÕIDUFILM

Ootame teid 23. septembril 2012 kell 14 Maarjamäe lossi filmipühapäevale. Seekord tuleb esitusele 10. Matsalu loodusfilmide festivali Grand Prix võitnud film „Roheline universum". Filmi kommenteerib loodusdokumentalist Rein Maran.

Saksa režissööri Jan Hafti looduse kategoorias võistelnud linateos jutustab loo Kesk-Euroopa kuulsaimast, kauneimast ja liigirohkeimast paigast: metsast. Filmis näeb nii tuntud kui ka vähemtuntud metsaelanikke, keda igapäevaselt metsas ei kohta. "Roheline universum" ("Das grüne Wunder – unser Wald") on filmitud Saksamaal, Austrias ja Taanis. Tegemist on 2012. aastal valminud filmiga, mille tööprotsess kestis üle viie aasta. Filmi käsikirja autorid on Jan Haft ja Gerwig Lawitzky, operaatorid Jan Haft ja Kay Ziesenhenne.

Film on inglise keeles (originaalkeel saksa keel) ja kestab 90 minutit.

Filmi treileriga on võimalik tutvuda SIIN.

Foto filmist "Das grüne Wunder – unser Wald"

 

Järgmine flimipühapäev leiab aset 21. oktoobril 2012 kell 14.00, siis näeb ekraanil komöödiat "Viini postmark" (Tallinnfilm 1967). Arhitektuurist ja linnaruumist filmis tuleb rääkima kunstiteadlane Eva Näripea.

Filmipühapäevade raames on võimalik külastada ka Maarjamäe lossis avatud näituseid:

Avatud on Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE" ja Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi uute hoonete ja väliala ideekonkursi võistlustööde näitus.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38.

 

Lisainfo:

Maria Mang (Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi juhataja)

6228 615

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.