Avaleht > Näitused ja üritused > FILMIPÜHAPÄEV KOOS OLAV EHALA JA DON JUANIGA
FILMIPÜHAPÄEV KOOS OLAV EHALA JA DON JUANIGA

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi järjekordne filmipühapäev leiab aset emadepäeval, 13. mail kell 14.00 Maarjamäe lossis. Filmipühapäeva külaliseks on tuntud helilooja ja paljudele eesti filmidele muusikat loonud Olav Ehala. Ekraanil muusikaline mängufilm „Don Juan Tallinnas“ (Tallinnfilm 1971).

 

Olav Ehala on loonud muusikat väga paljudele filmidele ja lavastustele. Armastatud helilooja kaastööl valminud mängufilmidest tuntumad on "Don Juan Tallinnas" (režissöör Arvo Kruusement, 1971), "Nukitsamees" (režissöör Helle Karis, 1981), "Karoliine hõbelõng" (režissöör Helle Karis, 1984). Samuti on Olav Ehala loonud muusikat joonis- ja nukufilmidele nagu näiteks Priit Pärna "Aeg maha" (1984) ja "Eine murul" (1987), Rao Heidmetsa "Papa Carlo teater" (1988) jt.

Aastast 2006 on Olav Ehala Eesti Heliloojate Liidu esimees.

 

Mängufilm „Don Juan Tallinnas“ on üks paljudest võimalikest interpretatsioonidest kuulsa Don Juani teemal. Seekord seikleb peategelane Tallinnas. Filmis on kokku sobitatud legend ja kaasaeg, kuid paljus toetutakse siiski dramaturg Semjon Aljošini ka Eestis tuntuks mängitud näidendile "Tookord Sevillas ehk Don Juan", kus Don Juaniks on end maskeerinud hoopiski naine. Eriliseks teeb filmi just Olav Ehala muusika ja Tallinna vanalinna maalilised vaated. Mainimata ei saa jätta ka hiljuti sajandi meestähe auhinnaga pärjatud Lembit Ulfsakit ning samuti hea rolli tenud Jaak Tamlehte.

 

Lavastaja: Arvo Kruusement

Stsenaarium: Semjon Aljošin

Helilooja: Olav Ehala

Kunstnik: Mari-Liis Küla

Peaosades: Gunta Virkava, Lembit Ulfsak, Julia Sooster, Jaak Tamleht, Ants Eskola, Vello Janson, Eve Kivi, Siim Rulli, Tõnu Saar

 

Programmi kogupikkus: u 1,5 tundi

Üritus on tasuta!

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi toovad kesklinnast bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38. Peatus Maarjamäe.

 

Lisainfo:

Maria Mang

Eesti Filmimuuseumi juhataja

6228 615

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

 

 

Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56

10127 Tallinn