Avaleht > Näitused ja üritused > 120 AASTAT ESIMESEST KINOETENDUSEST EESTIS!
120 AASTAT ESIMESEST KINOETENDUSEST EESTIS!

Laupäeval, 1. oktoobril 2016 kell 15.00 ootame kõiki kinohuvilisi Suurgildi hoonesse (Pikk 17, Tallinn), et tähistada üheskoos 120 aasta möödumist päevast, mil siinmail oli esmakordselt võimalik näha liikuvaid pilte ehk esimest kinoetendust. Sel puhul tuleb ekraanile taastatud filmiprogramm elava muusika saatel.

Esmakordselt näidati Eestis kino uue kalendri järgi 4. oktoobril 1896. aastal Tallinnas Suurgildi hoones (toona Börsihoone), kus esitati publikule kümme erinevat filmipala.

Tähistame 120 aasta möödumist sellest meeldejäävast ja kultuurimaastikku igavesti muutnud sündmusest selleks puhuks kokku pandud filmiprogrammi ja muusikalise etteastega. Filmiprogrammi on valitud palad valgustuslike vendade Lumière`ide, eesrindlike vendade Skladanowskyte ja ameeriklasest elektripirnimehe Thomas Alva Edisoni loomingust. Kuigi on raske kindlaks teha, kes olid Tallinnas 1896. aastal nähtud filmijuppide autorid, on siiski koostatud valik filmipaladest, mis olid sel ajal Euroopas liikvel. 

Fotol: Kaader vendade Lumière`ide filmist.

 

Tummfilmide elavdamise eest helis kannab hoolt Karl M. Pennar.

Esimeste filmiseansside kogemusest räägib Eesti Filmimuuseumi juhataja Maria Mang.

 

NB! Mälumängufännide rõõmuks toimub samal päeval ka filmiteemaline mälumäng „MURRA MÄLU“, mille auhinnad on samuti filmiteemalised. 

Mälumängus osalemiseks registreeri oma võistkond SIIN!

 

Programm kestab kell 15-17.

Sissepääs sooduspiletiga 3 eurot.

 

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(AT)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357