Avaleht > Filmimuuseum > Filmimuuseum > Eesti Filmimuuseum kogub Eesti filmiajalugu!
Eesti Filmimuuseum kogub Eesti filmiajalugu!

Ootame abi!

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumil valmib 2012. aasta sügisel Eesti filmiajalugu tutvustav näitus „Siin me oleme! Eesti film 100“ ning sellega seoses kutsume kõiki filmihuvilisi üles tooma näitusele Eesti filmipärandiga seotud esemeid.

Mida filmimuuseum kogub?

Oodatud on mitmesugused kodumaise filmitootmisega, filminäitamisega ja turundamisega seotud esemed läbi aegade. Näituse koostamisel on väga tähtsal kohal näiteks kinotehnika (eriti vanem tehnika), filmides kasutatud rekvisiidid, kostüümid, stsenaariumid, filmidega seotud fotomaterjal, meened, plakatid ja palju muud. Oodatud on ka mälestused! Palume kõigil, kelle varasalvedes ja majapidamises leidub Eesti filmi ajalooga seotud esemeid, fotosid või dokumente, need hoolega üle vaadata ja muuseumile teada anda. Just nendest esemetest võivad saada olulised eksponaadid seni suurimal Eesti filmilugu tutvustaval näitusel. Ühtviisi oodatud on nii deponeeringud näitusele kui ka annetused Eesti Filmimuuseumi kogusse.

Millal ja kuhu pöörduda?

Palume edastada info olemasoleva materjali kohta Eesti Filmimuuseumi juhatajale Maria Mangile e-posti aadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või helistada numbril 6228 615 või 56208875.

Ootame infot kuni 1. juunini 2012, et sellega näituse koostamise juures aegsasti arvestada saaksime. Aga kogume filmiteemalist materjali ka edaspidi.

Näitus „Siin me oleme! Eesti film 100“

"Siin me oleme! Eesti film 100" on atraktiivne ülevaatenäitus eesti filmi ajaloost, mis lühikeses ja tabavas esituses tutvustab eesti filmiajalugu läbi filmitegemise protsessi võtmemõistete ja kokkupuutepunktides maailma kinoga. Interaktiivne ja lauamänguna läbitav näitus esitleb võrdselt põnevate žanridena nii mängufilmi, animafilmi, dokumentaalfilmi kui ka loodusfilmi.

Näitus koosneb neljast teemablokist, mis lähtuvad filmitegemise etappidest/protsessidest. Esimese etapina käsitleme inspiratsiooni ja stsenaariumit ehk seda, kuidas sünnib film ja kuidas kirjutatakse filmile lugu. Teise etapina räägime rahastusest, castingust, anima-, loodus- ja dokumentaalfilmi "näitlejate" valimisest jmt. Kolmas osa näitusest demonstreerib tehnikat, kostüüme ja rekvisiite ning neljas osa räägib järelproduktsioonist, samuti tsensuurist ja esilinastustest. Kõigest sellest joonistub kokku kodumaiste filmide sündimise lugu – Eesti filmi ajalugu.

Näitus avatakse 4. oktoobril 2012 Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis. Näitus jääb avatuks 2014. aasta lõpuni.

Pildil sisearhitekt Hannes Praksi loodud ideekavand näitusele "Siin me oleme!"

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum

Pirita tee 56

10127 Tallinn